Erica has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Corpus: A Home Movie For Selena

Corpus: A Home Movie For Selena

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Down Argentine Way

Down Argentine Way

1940
×
Read the review Edit this entry  
02
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jane

Jane

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howards End

Howards End

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr Hublot

Mr Hublot

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry