RSS feed for Erica
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

  • Extraction

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★½

  • Rent

    ★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★

  • Glass

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Blockers

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • The Post

    ★★★★