Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Sister Act

Sister Act

1992
×
Edit this entry  
10
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jane

Jane

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry