RSS feed for Erica

Erica has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King's Choice

The King's Choice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Gospel: Christ Alone

American Gospel: Christ Alone

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry