• The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Jane

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Big Little Lies

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • The King's Choice

    ★★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Men, Women & Children

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Frozen

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • Man of Steel

    ★★½

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • The Avengers

  • A Cinderella Story: Once Upon a Song

    ★½

  • The Help

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

  • Crazy, Stupid, Love.

  • X-Men: First Class

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • I Am Number Four

  • Tangled

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Easy A

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Iron Man 2

  • The Lovely Bones

  • The Proposal

    ★★★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • The Dark Knight

  • Iron Man

  • Hairspray

    ★★★