• Hairspray

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★½

  • Children of Men

    ★★★★

  • The Cheetah Girls 2

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • Yours, Mine & Ours

  • Rent

    ★★★½

  • Fantastic Four

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★½

  • Hitch

  • Christmas with the Kranks

    ★★★★★

  • National Treasure

  • The Incredibles

    ★★★½

  • The Polar Express

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Mickey's Twice Upon a Christmas

  • Mona Lisa Smile

    ★★★

  • Elf

    ★★★★

  • Love Actually

  • The Cheetah Girls

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • The Santa Clause 2

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Spider-Man

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

  • Unbreakable

  • Mickey's Once Upon a Christmas

  • Tarzan

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • 10 Things I Hate About You

  • Mulan

    ★★★½

  • My Best Friend's Wedding

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★½

  • Pocahontas

    ★★★½

  • A Goofy Movie

    ★★★

  • The Santa Clause

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Sister Act

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Home Alone

  • Awakenings

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Heathers

  • Can't Buy Me Love

  • Back to the Future

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★

  • Santa Claus Is Comin' to Town

  • All About Eve

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★