Sort by
  • Top Gun: Maverick

  • The Batman

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Old

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • One Man Dies a Million Times

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Our Time

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Cam

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Downsizing

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Bridge of Spies

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Queen of the Desert

    ★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • The Interview

    ½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Jauja

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • Wild Canaries

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Art and Craft

    ★★★★

  • Li'l Quinquin

    ★★★★½

  • Fight Church

    ★★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • Voice Over

    ★★★★

  • Phoenix

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Hill of Freedom

    ★★★★½

  • Tales of the Grim Sleeper

    ★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★½

  • The Look of Silence

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Two Shots Fired

    ★★★★

  • From What Is Before

    ★★★★½

  • The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★½

  • Mommy

  • Goodbye to Language

    ★★★★

  • The Tribe

    ★★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Timbuktu

    ★★★★

  • Deep City

    ★★★½

  • Print the Legend

    ★★★½

  • The Mend

    ★★★★½

  • The Immortalists

    ★★★½

  • Fort Tilden

    ★★★★

  • Evolution of a Criminal

    ★★★★½

  • Faults

    ★★★★½

  • The Vanquishing of the Witch Baba Yaga

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★★★½