Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruising

Cruising

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Waterworld

Waterworld

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry