Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Somewhere in the Night

Somewhere in the Night

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
30
Drácula

Drácula

1931
×
Read the review Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1931
×
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sisters

Sisters

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Martin

Martin

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

1935
×
Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
Read the review Edit this entry