Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Kiss Me Before It Blows Up

Kiss Me Before It Blows Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Boy Meets Boy

Boy Meets Boy

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playdurizm

Playdurizm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beneath the Darkness

Beneath the Darkness

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
10x10

10x10

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuck

Stuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Soul to Keep

My Soul to Keep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Neighbor

The Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Video Diary of Madi O, the Final Entries

The Video Diary of Madi O, the Final Entries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poser

Poser

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Flower Tapes

The Flower Tapes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Holy Shit That Was Scary 3: The Cloud

Holy Shit That Was Scary 3: The Cloud

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Space Clown

Space Clown

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Son

Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moffie

Moffie

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Sometime Other Than Now

Sometime Other Than Now

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Toll

The Toll

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Witness Infection

Witness Infection

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Lucky

Lucky

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Workhorse Queen

Workhorse Queen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry