Eric has logged 61 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Opening Night

Opening Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Best Friends Forever

Best Friends Forever

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gabby!

Gabby!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
His & Herzog

His & Herzog

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Consideration

For Your Consideration

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Go Back

Go Back

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thorns

Thorns

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Richard Nixon: Getaway Driver

Richard Nixon: Getaway Driver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Teraphobia

Teraphobia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Common Era

A Common Era

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mære

Mære

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Voices

Voices

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Low

Low

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty Juice

Beauty Juice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just the I.T. Guy

Just the I.T. Guy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Megan, 26

Megan, 26

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Conspiracy Cruise

Conspiracy Cruise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piggy Bank Proposition

Piggy Bank Proposition

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Compartmentalization Storage Facility

Compartmentalization Storage Facility

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cucumber

Cucumber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Willy

Little Willy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red, White & Wasted

Red, White & Wasted

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Savage Intruder

Savage Intruder

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Berserker

Berserker

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell Riders

Hell Riders

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eat Brains Love

Eat Brains Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pandemic Anthology

The Pandemic Anthology

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The VICE Guide to Bigfoot

The VICE Guide to Bigfoot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
All These Small Moments

All These Small Moments

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry