RSS feed for Eric Cameron
  • Extraction

  • The Skywalker Legacy

  • Onward

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Lady and the Tramp

  • Let It Snow

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Peter's To-Do List

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • See You Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Creed II

  • Overlord

    ★★★½

  • First Man

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

  • Blood Fest

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

  • The Commuter

  • Longbox Breakup

  • Bright

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Spielberg

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

    ★★★

  • The Trailer Awakens

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Newsies: The Broadway Musical

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★★