RSS feed for Eric Cameron
  • Casablanca

    ★★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • Dark Passage

    ★★★★

  • The Philadelphia Story

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Fugitive

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Maltese Falcon

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★

  • The Birds

    ★★★

  • All the President's Men

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Rope

    ★★★★