• Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Mission

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Living

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Black Friday

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Let the Wrong One In

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • The Exorcism of God

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Alone with You

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½