Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★½

  • Poison

    ★★½

  • The Rat Catcher

    ★★

  • The Swan

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★

  • The Burial

    ★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Reptile

    ★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • The Anne Frank Gift Shop

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Anselm

    ★★★★½

  • Boston Strangler

    ★★

  • Bottoms

    ★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★

  • Afire

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Shortcomings

    ★★★

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Missing

    ★★

  • You People

    ★★

  • Babylon

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★

  • The U.S. and the Holocaust

    ★★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • Travelin' Band: Creedence Clearwater Revival at the Royal Albert Hall

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Sidney

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Master Gardener

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Flaming Lips Space Bubble Film

    ★★★

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★

  • McEnroe

    ★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Innocent

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★