Eric has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
L'Enfant secret

L'Enfant secret

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
31
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bitter Victory

Bitter Victory

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
To New Shores

To New Shores

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Man of the House

Man of the House

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Duchess of Langeais

The Duchess of Langeais

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. T & the Women

Dr. T & the Women

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Letter from Siberia

Letter from Siberia

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Philanthropy

Philanthropy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Balnearios

Balnearios

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dreams

Dreams

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Brother and Sister

Brother and Sister

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry