• We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★★½

  • New Order

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Apples

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½