Sort by

Eric has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Comeback

The Comeback

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
New Order

New Order

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buddymoon

Buddymoon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Laramie Project

The Laramie Project

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry