• Senior Year

    ★★

  • Choose or Die

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The Wasteland

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Good on Paper

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Yes Day

  • Paper Lives

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pelé

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Water Man

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • One Small Problem

    ★★★

  • Force of Nature

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Adú

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Out of the Clear Blue Sky

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Dedicated to my ex

    ★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½