• Hustle

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Midway

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Argo

    ★★½

  • Rango

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Disturbia

    ★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Training Day

    ★★★★

  • Blow

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★

  • The Rainmaker

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • A Few Good Men

    ★★★½

  • American Me

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★

  • Say Anything...

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★

  • Life of Brian

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Dirty Harry

    ★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★