RSS feed for Erick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Edit this entry  
10
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BPM

BPM

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Circle

The Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Closer Walk with Thee

A Closer Walk with Thee

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To Russia With Love

To Russia With Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Loev

Loev

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Butterflies

Green Butterflies

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Edit this entry  
09
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Lazy Eye

Lazy Eye

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Land of Storms

Land of Storms

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Taekwondo

Taekwondo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Hair Day

Bad Hair Day

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Promise You Anarchy

I Promise You Anarchy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry