• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Lost Bullet

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Becoming

    ★★★

  • The Last Dance

  • Rising High

    ★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Hater

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Decline

    ★★½

  • My Boyfriend's Meds

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Adú

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Heist of the Century

  • 18 Presents

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Sextuplets

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ½

  • Antoine Griezmann: The Making of a Legend

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Love Jacked

    ★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★