Sort by
  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Black Phone

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • The Boys in the Band

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

  • Athlete A

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Hillary

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Unbelievable

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½