• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Our Ladies

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Man-tis!

    ★★★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★