• Host

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Porno

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Empathy, Inc.

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • The World Is Yours

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • We the Animals

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★