• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • James May: Our Man In Japan

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★½

  • Inferno

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Sully

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Top Gear: The Big Send Off Special

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Top Gear: The Patagonia Special

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★