Erik has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
42

42

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Initial D

Initial D

2005
×
★★½
Edit this entry  
08
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry