Sort by

erica has logged 36 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How High

How High

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
9

9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kiss and Cry

Kiss and Cry

2017
×
★★
Edit this entry