myrna has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Habibi Na'eman

Habibi Na'eman

2009
×
Edit this entry  
29
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Edit this entry  
18
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Alexandria… Why?

Alexandria… Why?

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
½
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mo Gilligan: Momentum

Mo Gilligan: Momentum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read prior review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★
Edit this entry  
26
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry