• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Lake Forest Park

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Pompo the Cinéphile

    ★★★★½

  • All Sorts

    ★★★

  • Final Exam

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★½

  • Deadly Cuts

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • The Vault

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Together Together

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Rams

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Critical Thinking

    ★★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Heroes of the Fourth Turning

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Little Girl

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • Our Bodies Our Doctors

    ★★★★