Sort by

catherine has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dying Breed

Dying Breed

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doggie Heaven (Woof!)

Doggie Heaven (Woof!)

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry