Sort by

erin has logged 518 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
26
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fir Crazy

Fir Crazy

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Christmas Land

Christmas Land

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Home for Christmas

Home for Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star for Christmas

A Star for Christmas

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry