erin has logged 47 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cutting Edge Comedians of the '60s & '70s

Cutting Edge Comedians of the '60s & '70s

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
The (Dead Mothers) Club

The (Dead Mothers) Club

2014
×
Edit this entry  
30
All of Me

All of Me

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Connected

Connected

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Concussion

Concussion

2015
×
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★
Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Poker House

The Poker House

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry