erin has logged 327 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
After

After

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★
Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
20
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Edit this entry  
13
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry