Sort by

erin has logged 301 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry