• Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Stardust

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

  • Bad Hair

    ★★½

  • The Turning

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★