• Menudo: Forever Young

  • Dashcam

    ★★

  • The Deep End

  • Candy

  • The Staircase

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Offer

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Gone in the Night

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Jethica

  • Soft & Quiet

  • The Locust

  • Self-Portrait

  • Everything Everywhere All at Once

  • Deadstream

  • The Andy Warhol Diaries

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Shadow

  • The Janes

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • New York Ninja

    ★★★★

  • A Vanishing Fog

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • To Kill the Beast

    ★★★★

  • Earwig

    ★★

  • Kicking Blood

    ★½

  • Saloum

    ★★★★

  • Good Madam

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Zalava

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Belle

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

  • Medusa

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Invisible: Gay Women in Southern Music

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • God's Waiting Room

  • Italian Studies

    ★★½

  • No Straight Lines: The Rise of Queer Comics

    ★★★

  • Agnes

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain