Sort by

erin has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Case Against Adnan Syed

The Case Against Adnan Syed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sharkwater Extinction

Sharkwater Extinction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cracking Aces: A Woman's Place at the Table

Cracking Aces: A Woman's Place at the Table

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Tree a Rock a Cloud

A Tree a Rock a Cloud

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Polar Year

A Polar Year

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry