RSS feed for Erlita
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Surga Yang Tak Dirindukan 2

Surga Yang Tak Dirindukan 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo, Solitude

Solo, Solitude

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Master

Master

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
New Year's Gift

New Year's Gift

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Return Of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return Of Doctor Mysterio

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cek Toko Sebelah

Cek Toko Sebelah

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Annoying Brother

My Annoying Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry