• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★½

  • One Night Stand

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★½

  • Photocopier

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • A Perfect Fit

    ★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Paranoia

    ★★

  • Till We Meet Again

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Love Will Tear Us Apart

    ★★★½

  • Man in Love

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Georgia

    ★★★★½

  • The Heartbreak Club

    ★★★

  • A Little Red Flower

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Mentega Terbang

    ★★★★

  • My Missing Valentine

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Break the Silence: The Movie

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★½

  • Work It

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • #FriendButMarried 2

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Milea

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Islands of Faith

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Imperfect

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • No One Is Crazy in This Town

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★