• Senior Year

  • Crush

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Moonshot

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Dog

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Through My Window

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★

  • Stay Close

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hating Game

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Found

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Birds of Paradise

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

  • JJ+E

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

  • After We Fell

    ½

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Last Summer

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Skater Girl

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Awake

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★