• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Zola

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The River

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Girl

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Wonder

  • We, the Dead

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I Kill Giants

    ★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Stronger

    ★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½