Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
All Summers End

All Summers End

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Untold: Breaking Point

Untold: Breaking Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
04
Prime

Prime

2005
×
★★½
Edit this entry