RSS feed for Riccardo

Riccardo has logged 19 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The LEGO Ninjago Movie

The LEGO Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry