• The Woman in the Window

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Red Joan

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

  • The Strangers: Prey at Night

  • Game Night

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Rings

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Inferno

    ★★★

  • The Girl on the Train

  • Bridget Jones's Baby

  • The Nice Guys

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • Zoolander 2

  • How to Be Single

    ★★★★

  • Daddy's Home

    ★★★★

  • The Night Before

    ★★★½

  • The Lobster

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Get Hard

    ★★★★

  • Trainwreck

  • Cinderella

  • The Inbetweeners 2

    ★★★★

  • Blended

    ★★★★★

  • It Follows

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Internship

    ★★★

  • A Good Day to Die Hard

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • Mirror Mirror

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★★

  • The Change-Up

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Bridesmaids

    ★★★★★

  • Limitless

    ★★★★

  • Burlesque

  • Easy A

  • Black Swan