Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blended

Blended

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zeitgeist

Zeitgeist

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Edit this entry