Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★

  • The Hater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★