Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eega

Eega

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Angle

Angle

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Biography: Bret

Biography: Bret "Hitman" Hart

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Biography: “Stone Cold” Steve Austin

Biography: “Stone Cold” Steve Austin

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Out Cold

Out Cold

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Atomic Cafe

The Atomic Cafe

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Gnome Named Gnorm

A Gnome Named Gnorm

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Blade

The Blade

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkman II: The Return of Durant

Darkman II: The Return of Durant

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry