Jon has logged 549 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Breakin'

Breakin'

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
16
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry