Jon has logged 43 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strikes and Spares

Strikes and Spares

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boiling Point

Boiling Point

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Handsome

Johnny Handsome

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sitter

The Sitter

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dog

The Dog

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Firehead

Firehead

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Contest

No Contest

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project: Shadowchaser

Project: Shadowchaser

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Malone

Malone

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
VFW

VFW

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solo

Solo

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Timebomb

Timebomb

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Sunday

Black Sunday

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry